Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ірина Костанкевич
Ірина Костанкевич

За насильство у школах пропонують штрафувати

16:03 29.10.2018
230

Парламент у першому читанні ухвалив зміни до Кодексу про адмінправопорушення, згідно з якими, за булінг або за приховування педагогами фактів цькування передбачений штраф від 20 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

Рішення підтримали 235 народних депутатів.

Документ пропонує ввести до закону «Про освіту» термін «булінг». Йдеться про свідоме фізичне та психологічне насилля, цькування й переслідування чи інші дії, вчинені для того, щоб викликати страх чи тривогу у дітей, підлітків та молоді. Так само, булінг може стосуватися працівників освітніх закладів – як вчителів, так і технічного персоналу.

Читайте також: «Щасливі діти не булять», – гештальт-консультантка Антоніна Євтодюк. ІНТЕРВ'Ю

Термін «булінг» не відомий широкому загалу, а в Україні більш відомий, як «цькування». Однак, міжнародні документи вимагають застосовувати саме його.

Закон визначає механізми протидії булінгу. Освітній омбудсмен буде проводити перевірки щодо булінгу та своєчасного реагування працівників освітніх установ на такі випадки.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує також на батьків кривдника, якщо він ще не може відповідати перед законом. За вчинення таких дій із особливою жорстокістю щодо неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн.

Будуть карати і вчителів. За приховування булінга будуть штрафувати від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.

Документ розробили народні депутати Оксана Білозір, Ірина Констанкевич та Віктор Шевченко у співпраці з представниками інших політичних сил за ініціативи профільного комітету парламенту.

«Ми мали на меті ввести в законодавче поле України саме поняття булінгу та визначити засоби й механізми протидії цьому ганебному явищу. Йдеться передусім про превентивну роботу – попередження, роз’яснення і покарання за неналежне виконання адміністрацією навчальних установ своїх обов’язків з протидії булінгу», – пояснила Ірина Констанкевич.

За словами народного депутата від УКРОПу, законопроект має зобов’язати керівників навчальних установ самостійно розробляти і дотримуватися плану заходів з протидії булінгу. Такі програми повинні розміщуватися у відкритому доступі, приміром, публікуватися на офіційному сайті освітнього закладу. Адміністраціям шкіл, які не виконуватимуть вимоги законодавства, загрожує адміністративна відповідальність.

Довідково. За даними МВС, із булінгом у 2017-го зіткнулися 67% дітей. У школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. 40% із них нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою, трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою.

Коментарі
20 березня
Сьогодні
Вчора
18.03.2019
17.03.2019
16.03.2019
15.03.2019
14.03.2019
13.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин