Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Безкоштовна діагностика
Безкоштовна діагностика

«Безкоштовна діагностика»: чого чекати любешівцям з липня 2019 року?

17:30 23.12.2018
406

У липні 2019 року в Україні запрацює програма «Безкоштовна діагностика», яка є однією зі складових медичної реформи.

Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Відтак, можна буде безкоштовно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок. – повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена – НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. Все, що необхідно пацієнту, – обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію (якщо це не було зроблено раніше), а також отримати електронне направлення на «Безкоштовну діагностику.

Важливо, що «Безкоштовну діагностику» зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть угоду з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, у який медзаклад звертатися. Між іншим, на програму у Держбюджеті-2019 закладено два мільярди гривень.

Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть12 нових аналізів – додатково до восьми базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю. Мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи. Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і два види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи. 6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози. Чотири види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз. Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження й операції одного дня:

стравоходу; шлунку; дванадцятипалої і товстої кишки; сечового міхура; трахеї і бронхів.

З детальним переліком медичних послуг у програмі «Безкоштовна діагностика» можна ознайомитись у проекті Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги».

Коментарі

Місцева

00:11 24.12.2018

І що за рукавички не братимуть ? Та ну)і за УЗД???

22 січня
Вчора
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин