Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Великому Курені збирають підписи, щоб залишитися в Московському патріархаті
У Великому Курені збирають підписи, щоб залишитися в Московському патріархаті

У Великому Курені збирають підписи, щоб залишитися в Московському патріархаті

13:47 24.03.2019
1144

Прихильники УПЦ МП релігійної громади села Великий Курінь провели збори з приводу зміни юрисдикції.

Вони відбулися 23 березня, після служби в місцевому храмі, – повідомляє Любешівське благочиння УПЦ.

«По закінчені поминальної служби почалось обговорення ситуації, яка склалася. Парафіян храму обурювало те, що без їхньої на те згоди місцеві активісти переводять громаду під юрисдикцію ПЦУ. Багато людей бідкалися тим, що під час збору підписів прихильниками ПЦУ їх було введено в оману.
Після обговорення ситуації, прихожани храму одноголосно вирішили , що громада не буде змінювати конфесійну приналежність і залишається у складі Української Православної Церкви. Проти цього рішення ніхто із присутніх не виступав.
Для підтвердження такого рішення, громадою було вирішено прямо в храмі розпочати збір підписів (по селі ніхто не ходив). Станом на час публікації статті було зібрано 350 підписів. Збір підписів продовжується», – пишуть на сторінці благочиння у Facebook.

Нагадаємо, місцеву релігійну громаду прийняли до Волинської єпархії 19 березня.

Читайте також: «Перша на Любешівщині громада перейшла в ПЦУ»

Коментарі

Селянин с. В. Курин

15:56 24.03.2019

Як вам несоромно попривозили любешівців з усього району,а не селян. Прошу всі села підключайтесь і виборюйте мирним шляхом нашу ПЦУ

Корець В.

16:04 24.03.2019

Шановні жителі, Любешівського району!Візьміть до прикладу собі Горохівщищну. Я поважаю думку обох сторін, але це історично несправедливо. Ми в московській церковній окупації 300р . І зара у нас чудовий шанс для змін. Ми не міняєм Бога, ми міняємо всій цент. Навіщо нам давати доходи для Москви!

Петрик

16:08 24.03.2019

Слава Богу! Дуже шкода. Шкара буде за кожну церкву виборюватись. Після Великодня, активуйтесь віряни!

Молодці

16:14 24.03.2019

Через тиждень порошенко.
офф, а далі що? Томос йому дали під гарантії майна, про що і записали хитрі греки з Турції. Кому гординя не дозволяє покаятись ті побіжать до УГКЦ?

Небайдужа українка-християнка

20:48 24.03.2019

Я не схильна до радикальних дій і висновків, і скоріше живу за принципом Вінні-Пуха "давайте жити дружно". Але події останнього тижня у Курені схвилювали і розчарували настільки, що втриматися не можу.
Шановні прихильники ПЦУ і УПЦ --парафіяни однієї церкви: Церква не ваша і не наша, бо вона Христова. Активісти, ви зробили добру послугу: кожен тепер знає, хто на що здатен і хто, чим дихає. Ви поклали початок цьому, і воно, оте наболіле питання, скоро владнається само собою.
Шановні ( на даний час) переможці! Ви, певно, святкуєте перемогу, але чи вона чесна? Спробую вам розкрити очі з боку непричетної до цього людини.
По-перше, ви своїх опонентів називаєте атеїстами. Але всі, хто стоїть в церкві ( на фото ) в перших рядах, в часи комунізму були теж ними, бо боялися за свою роботу.
По-друге, ви звинувачуєте когось у нечесності, а самі зарахували, як своїх, жителів Любешова. Чи мали вони право голосувати? Певно, ні, але вони не останню роль у цьому зіграли!
По-третє, на фото є ті, хто на фестивалях усіх рівнів співає про Україну і зі сцени кричить "Слава Україні!" Про державницьку позицію годі і говорити.
По-четверте, шановні, не вдавайтесь до радикалізму: його і без вас вистачає.
По-п'яте, не зарікайтесь, що не будете ходити до іншої церкви. Це всі такі гонорові, поки у нас всі здорові. А якась біда, то ми ладні йти і до чорта просити допомогу. Просимо і приймаємо її від усіх, незалежно від партії, віри. У людей є стільки біди...
По-четверте, пам'ятайте, що помиряться президенти, депутати, батюшки, а простий народ, як завжди, лишиться в дурнях. По-моєму, від вас уже приставку МП забрали, а все інше--тільки гра слів, а може, і букв.
Дорогі курінці! Хочу завершити на оптимістичній ноті. Пройде тиждень-два--і підете в поле! А там будуть гриби та ягоди... І часу для " вольнодумствия" поменшає: треба ж якось на хліб заробляти.
У такі дні згадуйте усмішку про мавпу з голим ... і ведмедя у шубі, бо світом правлять гроші і ті, хто їх має. А ми просто заручники чиїхось амбітних проектів.
PS. Ото ж бажаю всім християнської Віри у душах і головах! Надії на те, що у нашій державі усе буде українське: мова, церква, люди. А також бажаю Любові до "ближнього, як до самого себе", бо
цьому вчить Христос. І судити має право тільки Він!

Оля

21:11 24.03.2019

Я не знаю як можна так не любити свою країну, свою мову, своїх співвітчизників які віддають свої життя за те щоб ми з вами тут жили в мирі. Як можна молитись за Кирила, який дав своє благословення на вбивство ваших дітей, онуків, батьків. Замість того щоб згуртуватись проти країни окупанта, проти віри ( просто захопленої, без томосу ), ви підтримуєте окупанта матеріально і морально. Перед тим щоб щось зробити подумайте, бо можливо вже завтра на ваших вулицях будуть їздити ворожі танки, вже завтра вас будуть рватись гранати, будуть вбивати вас, ваших рідних, знайомих. Подумайте про майбутнє своїх дітей, внуків. Я не думаю що вам байдуже. Можливо досить кормити, озброювати окупанта. І якщо хтось із вас думає це мене стосується, даремно. Повірте, це стосується нас всіх. І ще, змінити мову в молитві, не значить змінити віру. Є Україна, має бути і церква, Господь один. Слава Україні.

Катя

21:19 24.03.2019

Шановні жителі слава украі

Сащук О.

10:49 25.03.2019

Шкода, що в Невірі та В. Курені не перейшли громади. Церкви Христові в цьому сумніву нема. Але чи Кіріл від Бога тут у мене великі сумніви!

Здивоана

11:17 25.03.2019

Під різними дописами на цю тему читаю багато коментрів від прихильників ПЦУ, що головною причиною, чому вони ен хочуть УПЦ, є те, що там моляться за Кирила. Шановні! По-перше, ви коли останній раз були в церкві і чули, що там дійсно моляться за нього? А по-друге, так ваш же Епіфаній теж молиться за нього! Адже це прописано і в томосі. Але чомусь такі його дії ви виправдовуєте, що він законослухняний і виконує слово Константинополя. мовляв, там вказано молитися за всіх патріархів. то чому ж ви не кричите, щоб він не молився за здоровя Кирила?????

Тетяна

22:26 26.03.2019

Звертаюся в першу чергу до небайдужої Українки-християнки - по-перше: хочу вас,шановна, запитати:"Ви були в храмі, чи хоча б біля храму Різдва Христового 23.03.2019р. с. Великий КУрінь? Якщо ви там були то обов"язково повинні були бачити і в першу чергу про це написати, як активісти ПЦУ прийшли на подвір"я храму в кількості близько 20 чол. , сіли на лавку і почали чекати. Потім, коли вони побачили,що до церкви почали масово йти люди: більшість пішки, дехто на волосипедах, підводах, тракторах ( тому що село розкинуте на кілометри) . І от ці любителі ПЦУ встали і пішли додому, в церкву заходити не захотіли. Дайте відповідь, чесна ви наша, де поділись ті 193 людини,які по їх словах за ПЦУ в селі? ДЕ ВОНИ, ПОКАЖІТЬ ЇХ ? Будьте так ласкаві не дихайте злобою, якщо не вийшло провернути вам обман. А щоб не наводити наклеп на прихожан УПЦ майте мужність поважати їх думку. Ви мали можливість зайти до храму , він був відкритий для всіх і подивитися хто за нашу церкву віддає свій підпис!!! Перестаньте знову і знову розпалювати міжконфесійну ворожнечу - ЦЕ КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ!!!!!

Юрій

22:35 26.03.2019

Шановна українко-християнко, пройде-тиждень-два і буде "Остаточне прощавай" для декого, надіюсь зміниться політична ситуація в країні і думаю політична структура ПЦУ піде далеко від нас своїм шляхом. Вже зараз їх почесний , так званий, патріарх Філарет апелює до Варфоломія про те,що Томос треба переглянути. До речі, він правий, ви хоч добре його читали?, пані українко-християнко, там одна кабала. А пані Олі скажу дійсно в усіх церквах ПЦУ поминають Кирила , бо це основна умова Томосу!!!! Читайте і цікавтеся!!!!

Валентин Жилко

22:44 26.03.2019

Читаю, і диву даюся, наскільки люди далекі від дійсності! Мало того,що не знають своєї історіі, не говорячи про всесвітню історію, то ще й декларуючи, що йдуть в Європу не навчились поважати свободу вибору інших людей!! Дописувачко,християнко, чи як ви там себе назвали - це у вас гра слів, помішали все грішне з праведним. Вас конкретно запитують де ваші 193 людини ?, а ви все про високі матерії. НЕ принижуйте себе ницими фразами. Ми вас почули і ви почуйте нас!!! І теж скажу: перестаньте сіяти ненавість - це кримінальна стаття Закону України!!!!!!!

Люба

22:48 26.03.2019

В нас було в суботу в церкві все чесно і прозоро. Де їх фото,як у них люди голосували???? А вони тепер тільки тим і займаються - дві людини ходять по селу і всіх залякують, невже на них управи немає? Може звернутися в поліцію з заявою?

Наталія

22:53 26.03.2019

Українко-Християнко, ви в кінці свого перлу пишете,що право має судити тільки Христос, а перед тим всіх обсудили! Ну як так можна?? Де ваша віра?? Люди,висновки робіть самі!

Людмила

23:08 26.03.2019

Тільки, що все прочитала, невже є ще такі невігласи,які до цього часу повторюють, що наша церква УПЦ дає дохід Москві. Сором. Ще з початку 90-х років ніхто, ні копійки, ви чуєте? з наших церков в Москву не дає. Якщо у вас є протилежні докази і факти,то приходьте в суд і ,будь-ласка, доказуйте цивілізовано! А займатися голослівними балачками і обвинуваченнями позор і ганьба! До речі, за наклеп теж є стаття Закону!

Ганна

23:12 26.03.2019

Вони не вміють цивілізовано, рівень їх спілкування одні безпідставні обвинувачення. Нехай покажуть свої списки. Де вони?

Галина

23:17 26.03.2019

Да, написала багато, а читати нема про що. Одне й те саме. Скільки вже можна. Якщо не вийшло по їхньому, то треба нас грязюкою обливати. ! Ото-то віруюча!

Петро Сащук

23:31 26.03.2019

Звертаюся особисто до пані Олі. Дорогенька, пані Олю, перестаньте дивитись урядові канали і слухати передвиборчі спідчі нашого гаранта. У вас явно проявляється політизована і "зомбована риторика. Не будьте таким невігласом в історії України , я вже не говорю про історію церкви. Ще раз повторюсь. Я вже писав на район Любешів раніше і ще раз скажу. Люди відстояли право ходити в ту церкву в яку вони хочуть. Їх церква прийшла не з сходу і не з Москви, це часточка їх рідного краю, яка дісталась їм від їх батьків і дідів ( я маю на увазі церкву , а не споруду храму) і тому так дружно вони вастали на її захист. Поважайте свободу вибору! А такі люди, як у Великому Курені, я впевнений, відстоять не тільки свою церкву, а й свій рідний край і ніколи, ніхто не посміє ніякими танками тут їздити. Вгамуйте свою бурхливу фантазію, пан Олю, я вас дуже прошу!! Мої земляки , великокуренці, я вас люблю і горжуся вами!

Вчитель

23:47 26.03.2019

Корець В., Оля, небайдужа українка-християнка, Петрик і всі їх однодумці ви так довго аж 300 років просиділи в московській церковній окупації, що вже зовсім відбились від цивілізованого світу, верніться, мої дорогі, в реальність!!!! Ви живете в цивілізованій правовій державі. В цетрі Європи. Головне не порушуйте Закони України, особливо кримінальний і все в житті у вас буде добре.

20 серпня
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
11.08.2019
10.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин