Скільки гуманітарної допомоги з Китаю отримали медичні заклади Любешівщини

09 Квітня 2020, 16:07
1012

П’ять тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусу Covid-19 розподілили між міськими та районними лікарнями, центрами первинної медичної допомоги та медичними закладами обласного рівня.

Окрім швидких тестів область отримала і майже дві тисячі захисних масок та 140 захисних костюмів – пише видання Сила Правди.

Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації на запит Центру журналістських розслідувань «Сила правди» оприлюднило наказ, яким між медичними закладами краю розподілили першу гуманітарну допомогу з Китаю, що надійшла в Україну 23 березня.

Судячи з наказу та попередніх заяв посадовців, Волинь отримала 5000 швидких тестів на коронавірус виробництва Hecin Scientific, Inc (Китай). Більше чверті з них отримали обласні медичні заклади та заклади Луцька. Зокрема, 600 тестів – Волинська обласна інфекційна лікарня та 400 – Волинська обласна клінічна лікарня. По 50 тестів отримали Луцький клінічний пологовий будинок, Волинський обласний перинатальний центр, Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання та Луцька міська клінічна лікарня.

Ще 250 тестів розподілили між колишніми поліклініками, нинішніми центрами первинної медичної допомоги Луцька та сотню передали Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф для бригади на пункті пропуску «Ягодин».

250 експрес-тестів отримали медзаклади міста Нововолинська. Решту 3200 розподілили між районними лікарнями та поліклініками.

Серед районів найбільше отримав Ковельський – 400 тестів передали Ковельському територіальному медичному об’єднанню. Там, до речі, окрім цих, самостійно закупляють ще 75 швидких тестів. Пояснили це тим, що отримані тести з гуманітарної допомоги визначають лише імуноглобулін М, а ті, що заклад закупляє самотужки, – два імуноглобуліни: М і G. Це дає змогу визначити наявність антитіл, навіть коли людина вже перехворіла. Сотню експрес-тестів закупляє самотужки і Луцький центр первинної медичної допомоги №1.

По 300 тестів отримали Володимир-Волинський та Камінь-Каширський райони, 250 – Луцький, 200 – Любешівський район.

Також з гуманітарним вантажем область отримала 1940 захисних масок та 140 захисних костюмів. 1240 масок та 80 костюмів передали інфекційній лікарні, а 700 масок та 60 костюмів – Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 


 

 

 

Коментар
05/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021