Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Вчені навчилися виявляти рак
Вчені навчилися виявляти рак

Науковці навчилися виявляти рак за багато років до появи симптомів

15:53 23.07.2020
892

Розробники з Китаю створили спеціальний аналіз крові, який дозволяє заздалегідь виявити небезпечну хворобу.

Аналіз крові, запевняє група вчених із Китаю може, допомогти виявити рак за чотири роки до появи симптомів – пише The Guardian.

«Нове дослідження китайців підвищує надію на раннє виявлення смертельної хвороби. Неінвазійний аналіз крові під назвою PanSeer виявляв рак у 95% людей без симптомів, яким згодом все ж ставили діагноз. «Ми продемонстрували, що п'ять типів раку можна виявити за допомогою аналізу крові, заснованому на метилюванні ДНК. І зробити це можна за чотири роки до встановлення діагнозу традиційними способами»,– йдеться в роботі вчених, опублікованій в журналі Nature Communications.

Вони зауважують, що тест не передбачає появу раку, а виявляє ракові утворення, які ще не викликали жодних симптомів або не були виявлені іншими методами. The Guardian зауважує, що це не перший звіт про позитивні результати в області дослідження ефективності аналізу крові у виявленні раку.

Утім, команда вчених наголошує, що їхня робота унікальна, тому що вказує на можливість виявити хворобу до того, як пацієнт почне почуватися погано. А жодне дослідження до цього часу не досягало такого результату.

Дослідники пояснюють у своєму звіті, що новий аналіз заснований на пошуках певних частин ДНК у плазмі крові, які називають метиловими групами. Вони часто розвиваються в ДНК пухлин. Вчені стверджують, що їхній метод дозволяє виявити навіть дуже малий рівень таких ДНК. Дані про зразок крові пацієнта аналізують за допомогою алгоритмів машинного самонавчання, щоб визначити, чи виявлені ДНК справді пов'язані з пухлинами.

Читайте також: Дієти роблять жінок безплідними, – науковці

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
14 серпня
Сьогодні
Вчора
12.08.2020
11.08.2020
10.08.2020