Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Безплатні два гектари землі: уряд схвалив законопроєкт, де скасувують на це право

16:42 03.05.2021
845

Кабмін схвалив законопроєкт про внесення змін до закону про консолідацію земель сільгосппризначення – він, зокрема, передбачає зміни, які можуть означати скасування права українців на безплатні два гектари землі.

Про схвалення законопроєкту повідомив у Telegram постійний представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан. Про це пише Економічна правда.

Законопроєктом пропонується внести зміни до закону «Про особисте селянське господарство» – пропонують прибрати частину ст. 5 про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі.

Це ті безплатні два гектари, на які, відповідно до законодавства, мають право всі українці.Це рішення ще має підтримати Верховна Рада.

Крім цього, у законопроєкті йдеться про підстави, способи та порядок проведення консолідації земель.

«Також пропонується визначити новий вид документації із землеустрою, відповідно до якої здійснюватимуться заходи, пов'язані з проведенням консолідації земель. Консолідація земель - комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об'єднанні землевласниками земельних ділянок всіх категорій та форм власності, місце розташування, розміри та конфігурація яких забезпечують стале землекористування», – зазначив Мокан.

Проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок, додав він, розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об'єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками.

Зазначається, що строк оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути менш як 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація – не меншим, ніж 10 років.

«У зв'язку із запровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обігу земель с/г призначення виникає необхідність встановлення правила про примусову консолідацію на основі права власності.У країнах Європи з розвиненими правовими системами та чинним принципом верховенства права наявний багатий досвід правового регулювання цих відносин: консолідація здійснюється в багатьох випадках за рішенням суду чи квазісудових органів на підставі спеціальних проєктів», – заявив також нардеп.

Норми безоплатної передачі земельних ділянок українцям до 2 гектарів встановлює стаття 121 Земельного кодексу – вони є чинними і не можуть бути скасовані, заявив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
12 травня
Вчора
10.05.2021
09.05.2021
08.05.2021
07.05.2021
06.05.2021