Замість кубометрів – кіловат-години: Україна перейде на нову систему обліку природного газу

09 Листопада 2021, 14:34
Облік природного газу Реклама 377
Облік природного газу

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2553 щодо запровадження на ринку природного газу обліку і розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.

Тобто споживання «блакитного палива» рахуватимуть в енергетичних одиницях, а не у кубічних метрах.  Про це йдеться на сайті ТОВ «Волиньгаз Збут».

Ключова ідея - після переходу країни на енергоодиниці споживач буде платити за кількість спожитої енергії, а не за обсяг спожитого газу.

Чому необхідно було змінювати систему обліку?

При підрахунку в кубометрах не враховувалась калорійність газу (якість), це призводило до того, що споживачі з різних регіонів, які споживали однаковий обсяг газу в кубах, насправді отримували різний обсяг енергії. До речі, підрахунок обсягів газу в енергетичних одиницях використовується майже в усьому світі.

Коли споживач відчує зміни?

Закон передбачає перехід до методики обчислення в кіловат-годинах з 1 травня 2022 року. Ще низка норм набуває чинності з 1 травня 2023 року. У перехідному періоді буде здійснюватися паралельний облік газу в кубах і в енергоодиницях, оскільки лічильники споживачів фіксують обсяг використаного ресурсу саме у кубах.

Що це означає для споживачів?

  • споживач отримуватиме інформацію про вартість енергії від споживання газу та електрики в однакових одиницях виміру;
  • це дозволить споживачу порівнювати й обирати, яке джерело енергії йому вигідніше – газ чи електрика;
  • буде усунуто несправедливість в оплаті за газ різної калорійності. Це дозволить зменшити витрати споживачів від використання газу нижчої калорійності;

Хто за що відповідатиме?

Споживач щомісяця буде передавати показання лічильника в кубічних метрах Оператору ГРМ.

Оператор ГРМ відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах в обсяг спожитої енергії. Перерахунок здійснюватиметься за затвердженою НКРЕКП формулою. Дані про споживання Оператор ГРМ вноситиме до особистого кабінету споживача, відображатиме у квитанції та передаватиме на платформу Оператора ГТС.

На платформі Оператора ГТС здійснюватиметься паралельний облік газу і в кубічних метрах, і в енергоодиницях.

«Волиньгаз Збут» та інші постачальники отримуватимуть дані про спожитий ресурс в енергоодиницях і здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії. У квитанції постачальника буде зазначена ціна вже не за куби, а за енергоодиниці.

Читайте також: «Волиньгаз»: з початку року здійснили повірку 10 тисяч лічильників

Коментар
24/01/2022 Понеділок
24.01.2022
23.01.2022