Олег Кух — другий у рейтингу найоплачуваніших керівників громад Камінь-Каширського району

04 Грудня 2021, 17:12
Заробітки очільників громад Камінь-Каширського району 476
Заробітки очільників громад Камінь-Каширського району

До складу Камінь-Каширського району входять 5 громад. Сумарно керівництву чотирьох із них за 8 місяців цього року нарахували понад 3,6 мільйона гривень зарплати. 

Про це інформує сайт Сила Правди.

Найбільше заробляє голова Маневицької громади Олександр Гаврилюк – у середньому понад 38 тисяч гривень на місяць, а найменше — очільник Прилісненської сільради Павло Мельничук – майже 16 тисяч на місяць.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив скільки отримують міські, сільські і селищні голови, їхні заступники, секретарі та керівники справами у територіальних громадах Камінь-Каширського району. На запит «Сили правди» чотири із п’яти громад району надали інформацію про нарахування зарплати керівництву із 1-го січня до 31-го серпня 2021 року.

Одна з рад – Сошичненська – не відповіла на інформаційний запит та проігнорувала додаткові звернення журналістів. «Силі правди» не вдалось сконтактувати з головою громади, а за номерами телефонів, вказаними на офіційному сайті, ніхто так і не відповів.

Загалом після реформи децентралізації та змін адміністративно-територіального устрою у громадах Камінь-Каширського району працює один міський, двоє селищних та двоє сільських голів, п’ять секретарів рад. 

У голів чотирьох громад, які відповіли на запити, є 8 заступників та керуючих справами виконкомів.

У середньому приблизно однаково на зарплати керівному складу за 8 місяців 2021 року витрачали Маневицька та Любешівська територіальні громади — по 148-149 тисяч гривень, Камінь-Каширська — близько 100 тисяч гривень. Близько 70 тисяч гривень на місяць – Прилісненська. 

 

В інфографіці нижче усі нарахування диференційовані за загальною сумою із врахуванням усіх статей, які її складають (стосовно тих громад, які повідомили відповідну інформацію), та за власними розрахунками «Сили правди» стосовно середньомісячних нарахувань, за винятком нерегулярних виплат, як от декретні й матеріальна допомога. Варто зазначити, що усі наведені нижче заробітні плати – це те, що нарахували посадовцям, без вирахування податків. Відповідно, «на руки» вони отримують дещо менше. 

Голови громад заробляють 29-39 тисяч на місяць

Очільники територіальних громад зазвичай мають посадовий оклад розміром 11-15 тисяч гривень. Все інше — нарахування за ранг, стаж, напруженість та інтенсивність праці, відпускні, лікарняні, а також премії та «оздоровчі».

Серед очільників територіальних громад найбільшу зарплату за вісім місяців 2021-го отримував Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк — 317 тисяч гривень. Рада не повідомила фактичних нарахувань, але надала методику їх розрахунку. Так, очільник громади щомісячно отримував 12-15 тисяч окладу, 600 гривень надбавки за ранг, 2,5-3 тисячі надбавки за стаж, 7-9 тисяч «за напруженість в роботі», а також від 9 до 14,5 тисяч гривень премії. В середньому щомісяця виходить приблизно 39 тисяч гривень.

Голова Любешівської громади Олег Кух заробив 306,4 тисячі гривень. До цієї суми входить оклад — 15 тисяч гривень, а все решта — доплати, надбавки та премії. У середньому щомісяця він отримував 38 тисяч гривень.

Міський голова Каменя-Каширського Віктор Пась отримав 293,7 тисячі гривень. При окладі 12-15 тисяч гривень він додатково щомісяця мав 15-19 тисяч надбавки за інтенсивність, а у червні отримав 31,9 тисячі гривень премії. У середньому в місяць він заробляв 37 тисяч гривень.

Найменше заробив сільський голова Прилісненської територіальної громади Ігор Терещенко — 236 тисяч гривень. При окладі 11,5 тисяч гривень, він мав щомісячні надбавки та премії. У середньому щомісяця посадовець отримував 29,5 тисячі гривень.

 

 

 

Коментар
19/01/2022 Середа
19.01.2022
18.01.2022
17.01.2022