14 липня – роковини загибелі двох мешканців Любешівщини

14 Липня 2022, 11:38
Юрій Трохимук і Роман Корець 457
Юрій Трохимук і Роман Корець

День пам'яті загиблих в АТО краян.

Вісім років тому, 14 липня 2014-го, війна обірвала життя Юрія Трохимука із Залаззя, а рівно через рік, у 2015-му, – уродженця Люб’язя Романа Корця – пише Нове життя.

Молодший сержант Юрій Трохимук, ідеться в публікації,  був заступником командира взводу-командиром відділення, служив у 51-ій ОМБР. Загинув під час переміщення в колоні в районі с. Черемшине Луганської області – пострілом ПТРК уражено САУ 2С1, де перебував Юрій. У свої 26 років він не встиг створити власної сім’ї. Це все було у планах молодого чоловік, але після війни. Похований Юрій у рідному Залаззі.

Романові Корцю назавжди залишиться 34. Старший лейтенант, заступник командира роти з озброєння 703-го інженерного полку загинув під час виконання робіт із фортифікаційного обладнання у районі м. Золоте. Овдовіла дружина, осиротіли дві донечки, постаріли одразу від горя батьки. Останнє місце спочинку Романа – село Люб’язь. 

Обидва Герої Указом Президента України нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Рішеннями Любешівської районної ради обом надали звання «Почесний громадянин Любешівського району», рішенням Волиньради – звання «Почесний громадянин Волині». Крім того, рішенням Самбірської міської ради Роман є Почесним громадянином міста Самбір, у якому служив і звідки був направлений у гарячі точки Донбасу.

У Залаззі на честь загиблого патріота-земляка вулиця Радянська перейменована на вул. Юрія Трохимука, в Люб’язі Першотравнева стала мати ім’я Романа Корця. На фасадах шкіл, де навчалися ці молоді чоловіки, встановлені меморіальні дошки.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром