Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Інтерв'ю афганського генерала, який обіцяє повернути Ігора Бєлокурова додому

10:46 09.05.2018
690

Радник комітету оборони сенату Ісламської Республіки Афганістан, генерал Дашти Ісмаель каже, що майже на 100% впевнений, що колишній полонений є саме волинянином.Прибувши на Волинь з дипломатичною місією, він розповів, що допомогти солдату зустрітися з матір’ю – для нього справа честі.

Про це йшлося під час ефіру на телеканалі «Аверс».

Гість студії, член пошукової експедиції Андрій Кадун розповів, що Ігор міг і не забути мову, а лише так поводиться в цілях безпеки.

«У 2017 році ми були в Афганістані, шукаючи водоносні пласти, на одній з територій у пустелі місцеві сказали, що з ними проживає людина із Радянського Союзу, з Волині. Казали, що він був контужений, довго його лікували й уже 30 років він живе з місцевими.

Ми зустрілися, спілкувалися через перекладача, адже чоловік, мовляв, забув рідну мову. Але може бути, що це зовсім не так, адже є таке поняття, як безпека. Бо ми звідти поїхали, а він лишився. Коли його зняли на відео, то ЗМІ підхопили це і надали публічного розголосу, тоді рідні впізнали в ньому зниклого безвісти Ігоря. Я його бачив, він мені довіряє, тому готовий до нього знову їхати і допомагти повернутися та реабілітуватися», – каже Андрій Кадун.

Та додає, що його командир в Афганістані розповів, що волинянин не має ні жінки, ні родини, ні дітей, тому й його погодилися відпустити.

Радник комітету оброни сенату Ісламської Республіки Афганістан, генерал Дашти Ісмаель запевнив присутніх у цілковитій співпраці та підтримці.

«Я поговорив із ним, він в охороні працює. Прибувши до вас, та зваживши на всі факти, я переконаний на 95%, що це Ігор Бєлокуров. Я вдячний вам, бо ви воювали на моїй Батьківщині, за мою землю, а я тоді був студентом і навчався в СРСР. Тому я зроблю все, що в моїх силах, для мене це буде честю.

Щодо повернення військовополонених додому, то був випадок, що до мене звернувся товариш із Харкова та попросив знайти зниклого безвісти чоловіка, мені підказали, де він міг бути. Я це зробив, зустрівся з ним. Він теж спочатку прикидався, що не знає рідної мови, а потім довірився мені наодинці. Я йому пропонував допомогти вернутися додому, але він не захотів, бо має 4 дочки, які ходять в школу, з мамою інколи по скайпу спілкується», – каже генерал.

Дашти Ісмаель додає, що знає ще кілька подібних історій, однак люди не завжди готові повертатися, бо мають певні стереотипи й вважають, що на Батьківщині ще Радянський Союз і їх посадять в тюрму за зраду.

Із цього приводу голова обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів, депутат облради Григорій Павлович каже, що ситуація дійсно складна, втім, повернути колишнього військового додому – це громадянський обов’язок.

«У провінції Кандагар Ігор Бєлокуров пропав у 1988 році, а наступного року вже вивели війська і йому не було як повернутися додому. Ситуація складна, бо прожити 30 років в пустелі не просто, але думаю, що материнська любов розчулить його. Втім, він матиме громадянство Афганістану. Тому, якщо захоче, зможе повернутися. Це вже його доля і вибір, як він тут буде жити, як адаптується і чи буде йому комфортно. Але мій обов’язок, як людини, яка воювала там два роки – повернути його додому», – наголосив Григорій Павлович.

;
Коментарі
21 серпня
Сьогодні
Вчора
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин