Озеро на Любешівщині потребує більш досконалого дослідження та вивчення

10 Липня 2024, 12:26
Озеро Добре 1437
Озеро Добре

Озеро Добре – прекрасний куточок природи поліського краю.

Розташоване воно на території національного парку. Про це йдеться на фейсбук-сторінці НПП «Прип'ять-Стохід».

 Озеро Добре – заплавного походження. Його площа – 7,3 га. Середня глибина – 2,5 м, максимальна – 4,5 метра. Водойма живиться повеневими водами річок Прип’ять і Цир й атмосферними опадами. Береги тверді, в основному заболочені.

Там цікавий збережений тваринний світ:  можна зустріти болотну черепаху, вужа, гадюку. Цим плазунам стало домівкою болото, яке оточує озеро.

Природною їдальнею, місцевим відпочинком озеро Добре є для птахів: диких качок, гусей, сірої чаплі, лелеки, білого лебедя. Та найбільше птаства збирається восени. Численність птаства залежить, звичайно, від кліматичних умов та режиму, які, безперечно, змінюються з року в рік. 

Не зважаючи на негативний вплив меліорації попередніх років, господарський вплив людини, браконьєрство, водно-болотна територія озера Доброго характеризується відносно доброю збереженістю. Ландшафт виконує екологічну, пізнавальну функцію і має значення для збереження генофонду.

Звичайно, воно потребує більш досконалого дослідження та вивчення, а з  боку краян – охорони та збереження для майбутніх поколінь.

Читайте також: На березі Рогізного дітям розповіли про рослинний та тваринний світ національного парку

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром