В АТО 10 років тому загинув уродженець Залізниці Іван Пасевич

Десяті роковини з дня загибелі учасника російсько-української війни.
Іван Пасевич був заступником командира 3-ї аеромобільно-десантної роти щодо роботи з особовим складом 1-го аеромобільно-десантного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, мав звання «старший лейтенант» – пише Український меморіал.
Народився 25 листопада 1989 року в селі Залізниця Любешівського району Волинської області. У 2005 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи (нині – ліцей його імені) села Залізниця, у 2009 році – Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А.Ю.Кримського.
З 2009 року в Збройних Силах України. У 2013 році закінчив факультет аеромобільних військ та розвідки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (місто Львів) за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».
З 2013 року служив у 80-й окремій аеромобільній бригаді Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.
З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Брав участь в обороні Міжнародного аеропорту «Луганськ».
16 серпня 2014 року російсько-терористичні угруповання обстріляли з реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» позиції українських військових в районі села Красне Краснодонського (нині Сорокинського) району Луганської області. Унаслідок обстрілу загинуло 10 військовослужбовців, серед них і старший лейтенант Пасевич.
Похований на кладовищі села Залізниця Любешівського району.
У Володимирі, біля будівлі педагогічного коледжу імені А.Ю.Кримського, де навчався Іван Пасевич, йому встановили меморіальну дошку. 14 жовтня 2015 року в Залізниці відкрили Сквер Пам’яті та пам’ятний знак на честь Івана Пасевича.
25 листопада 2016 року в селі Залізниця на фасаді будівлі школи, де навчався Іван Пасевич, відкрили меморіальну дошку.
14 березня 2015 року посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Читайте також: Урок патріотизму від героя Івана Пасевича: спогади друзів, вчителів та однокласників
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром