На Любешівщині державі повернули земельну ділянку історико-культурного призначення
Землі історико-культурного призначення, на яких розташовані пам'ятки археології, можуть перебувати лише в державній власності.
Господарський суд Волинської області задоволив позов Камінь-Каширської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної військової адміністрації до Любешівської селищної ради про повернення державі земельної ділянки історико-культурного призначення, на якій розташована пам’ятка археології «Поселення кам’яного віку ХІІ-VIII тис. до н.е. – V-IV тис. до н.е.». Про це інформує пресслужба Волинської обласної прокуратури.
Прокурори з'ясували, зазначається в повідомленні, що земельна ділянка площею два гектари в урочищі Лядина Перша, на якій розташована пам'ятка, на підставі рішень Любешівської селищної ради передана в постійне користування Національному природному парку «Прип'ять-Стохід» як землі лісогосподарського призначення.
Згідно ж із чинним законодавством землі історико-культурного призначення, на яких розташовані пам'ятки археології, можуть перебувати лише в державній власності і міняти їхнє цільове призначення протиправно.
В суді прокурори домоглися визнання незаконними рішень селищної ради та усунення перешкоди державі в користуванні та розпорядженні земельною ділянкою історико-культурного призначення, на якій розташована пам’ятка археології, що має важливе значення для вивчення епохи мезоліту та неоліту.
Читайте також: На Любешівщині прокурори наполягають на поверненні державі земельної ділянки водного фонду
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром