На Любешівщині зібрали найбільше в районі коштів за спеціальне використання лісових ресурсів

Підготовка до заготівлі дарів природи – тема, яка завше об’єднує лісівників, екологів, податківців, правоохоронців, органи виконавчої влади та територіальні громади.
12 березня відбулося засідання комісії, на яку покладені обов’язки контролю за використанням лісових ресурсів – інформує відділ гуманітарної політики та інформаційної діяльності Камінь-Каширської райдержадміністрації.
Курував роботу комісії перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Михалік.
«Проводимо цьогоріч перше організаційне засідання в оновленому складі. Прагнемо почути пропозиції, проаналізувати та скоординувати наші дії. На сьогодні ставки рентної плати за здійснення побічних лісових користувань, заготівлю другорядних лісових матеріалів і використання корисних властивостей лісів на 2025 рік ще не встановлені. Всі ініціативи, що надійшли від громад, скеровані до розгляду на обласний рівень. Але за попередньою інформацією та з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції, ставки можуть бути дещо збільшеними» – зазначив Олександр Михалік.
Як вважають податківці, це може вплинути на обсяг заготівлі.
За словами начальниці відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації Орини Чосік, протягом минулого року до районної комісії звернулися 30 суб’єктів господарювання із заявками на виділення лімітів.
Загалом же до місцевих бюджетів міської, селищних і сільських рад надійшло 888 тисяч гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Йдеться про заготівлю сировини, серед якої левова частина – ягоди чорниці.
В розрізі територіальних громад цей розподіл такий:
Любешівська ТГ – 210 тис. грн;
Маневицька ТГ – 179 тис. грн;
Камінь-Каширська ТГ – 185 тис. грн;
Сошичненська ТГ – 160 тис. грн;
Прилісненська ТГ – 154 тис. грн.
Нагадаємо, що для здійснення заготівлі необхідний спеціальний дозвіл – лісовий квиток. Документ дає право на проведення такої діяльності у відведених місцях і з дотриманням встановлених правил.
Читайте також: На Волині та Рівненщині чорницю заготовляють у промислових масштабах