У Любешеві відбувся науково-методичний семінар про історико-культурну спадщину Західного Полісся

28 Березня 2025, 16:52
Науково-методичний семінар у Любешеві 1094
Науково-методичний семінар у Любешеві

Семінар об’єднав науковців, краєзнавців, освітян та представників культурних установ Волині.

У Любешеві відбувся науково-методичний семінар «Дослідження та збереження історико-культурної спадщини Західного Полісся» – інформують на сайті селищної ради.

Організували захід Любешівська селищна рада спільно з Волинською обласною організацією національної спілки краєзнавців, Волинським краєзнавчим музеєм та Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти.  

«Наше Полісся, зазначається в повідомленні,  – це унікальний край із багатою історією, самобутніми традиціями та культурною спадщиною, які ми зобов’язані не лише досліджувати, а й передавати наступним поколінням. Проведення таких заходів сприяє не лише науковим дослідженням, а й збереженню та популяризації унікальної спадщини Західного Полісся серед широкого загалу.

Відбулося два засідання. Перше – під модерацією Анатолія Шваба – доктора історичних наук, професора ВНУ імені Лесі Українки, голови Волинської обласної організації національної спілки краєзнавців України, було присвячене історико-краєзнавчим дослідженням Західного Полісся. Учасники заслухали доповіді Сергія Панишка – кандидата історичних наук, доцента ВНУ імені Лесі Українки – про місце Полісся в історії Волині, Людмили Пінчук – докторки філософії в галузі історії, провідної наукової співробітниці Волинського краєзнавчого музею – про молодіжні націоналістичні організації на Західному Поліссі, Олександри Полюхович – учениці 11 класу Любешівського ліцею – про краєзнавчу подорож до Любешева, та Олександра Дем’янюка – доктора історичних наук, професора Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, заступника голови Волинської обласної організації національної спілки краєзнавців України – про методику збору інформації про участь волинян у російсько-українській війні.

Друге засідання, яке модерував Олександр Дем’янюк, присвятили питанням збереження та популяризації культурної спадщини. Учасники заслухали доповіді Анатолія Шваба про впровадження краєзнавчої освіти, Світлани Чибирак – кандидатки історичних наук, доцентки ВНУ імені Лесі Українки – про роль етнографічних досліджень, Валентини Лози – директорки Центру культури та дозвілля селищної ради – про збереження культурної спадщини та Богдана Семенюка – вчителя історії Бірківської гімназії – про краєзнавчий музей як осередок національно-патріотичного виховання.

Семінар став важливим кроком у справі збереження та популяризації історико-культурної спадщини Західного Полісся та сприятиме розвитку краєзнавства на Волині

Читайте також: Сорочка з бабусиної скрині: учні любешівського коледжу взяли участь у краєзнавчо-дослідницькій експедиції

Коментар
20/04/2025 Субота
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися