Браконьєри забили лосицю в НПП «Прип'ять-Стохід»

14 Листопада 2020, 17:34
Лось 3478
Лось

Червонокнижна тварина лось і надалі стає мішенню для браконьєрів.

Про те, як у національному парку на Любешівщині затримали браконьєрів, які вбили лосицю, пише ekoinform.

ЗЛОВМИСНИКІВ СПІЙМАЛИ «НА ГАРЯЧОМУ»

«У суботу рейдова група у складі єгерів нашого підприємства, працівників екологічної інспекції та національного природного парку «Прип’ять-Стохід» проводила перевірку дотримання правил полювання. Ми були у національному парку неподалік села Пожіг. Зупинились у лісі послухати, чи немає нічого підозрілого… І ось о 18-й годині чуємо з боліт собачий гавкіт. Собаки гнали звіра, скоріш за все, лося. Далі пролунали два постріли, й тиша. Зрозуміли – браконьєри добули звіра. Собаки теж замовкли. Ми вирішили почекати, щоб зловмисники встигли білувати тварину, зняти шкуру – аби затримати їх «на гарячому» і мати неспростовні речові докази. Коли вже сутеніло, пішли туди, звідки лунали постріли.Коли обійшли ті болота, побачили три машини – «ВАЗ», мінівен та «Ауді». Стали чекати. За пів години бачимо – до машин прямують четверо чоловіків із великими речовими мішками та двома гончими собаками. Отже, у цих мішках здобич, – розповідає  мисливствознавець ДП «Любешівське лісомисливське господарство» Андрій Масюк

Одного браконьєра рейдовики затримали в полі. У нього була мисливська рушниця, у мішку – м’ясо щойно забитої тварини. Ще троє його подільників тікали, на ходу теж викинувши мішки з м’ясом, свої мисливські куртки зі слідами крові. Одного втікача  відразу затримали. Двоє втекли до лісу. Але довго бігати їм не довелось – їх затримали пізніше. Опору вони не чинили, розповідали, мовляв, прості мисливці, вийшли собі легально полювати. У національному парку?! Охоронці викликали на місце події поліцію, яка теж обстежила місце злочину. Затриманими виявилися мешканці навколишніх сіл.

Вже наступного ранку ретельно обстежили ту місцину. На висохлому, вже майже безводному болоті, й знайшли рештки незаконно впольованої тварини, з якої браконьєри зняли шкуру. Браконьєри ще й накрили дбайливо м’ясо шматками шкури, розраховували, що повернуться за ним. Це була доросла самиця лося віком два-три роки. Скоріш за все, браконьєри ретельно деякий час вистежували тварину, а потім обрали зручний час та місце для браконьєрського полювання. Загнали лосицю спеціально навченими собаками та розстріляли, немов у тирі.

«Раніше до нас вже надходила оперативна інформація про цю банду браконьєрів. Не вдавалось затримати їх «на гарячому». До речі, сума збитків довкіллю за незаконно впольованого лося становить 130 тисяч гривень. Є ще штраф від 1700 до 3400 гривень та кримінальна відповідальність. Але навіть такі солідні цифри не відлякують браконьєрів. Далі справа вже за слідством. Сподіваємось на справедливість», – каже мисливствознавець.

ЧОМУ ЛОСЬ І НАДАЛІ СТАЄ МІШЕННЮ БРАКОНЬЄРІВ?

Лісівники Любешівського лісгоспу з сумом констатують – чисельність червонокнижного лося у мисливських угіддях різних користувачів їхнього району досить висока. Але, на жаль, браконьєрські випадки теж непоодинокі.

«Загалом, у наших угіддях є близько 30–40 лосів. Вже минув їхній період гону та шлюбів, тож тварини поки не гуртуються у великі стада. Лосі постійно мігрують. Але все ж таки вони тримаються улюблених боліт, мочарів, річок. Зараз багато водойм пересохли, тож тварини вимушені шукати собі інші місця прихистку. За останні кілька років у нашому районі браконьєри вбили шестеро лосів. Був дуже резонансний злочин, коли від куль нелюдів загинуло відразу дві тварини. Був випадок, коли в лютому 2017 року відразу шестеро браконьєрів вбили самку лося в угіддях нашого підприємства», – констатує Андрій Масюк. 

Горе-мисливці, які добре знають ці місця, ретельно стежать за тваринами, вираховують їхні місця відпочинку чи водопої. А згодом й роблять свою чорну справу, відстрілюючи лосів під покривом ночі та лісової глушини. Інколи вони вистежують лосів, видаючи себе за збирачів грибів та ягід. До честі державної лісової охорони, більшість цих випадків розкрита. Звісно, ми й після останнього злочину теж суттєво підсилимо охорону та нагляд за нашими мисливськими тваринами.

За результатами цьогорічної таксації у Волинській області нараховується 495 лосів. Так, як вже неодноразово повідомляло наше видання, лось на Волині, на щастя, ще не екзотика. Але червонокнижна тварина й надалі стає мішенню для браконьєрів.

Анатолій МЕЛЬНИК

Читайте також: Судче: поранений браконьєрами лось забіг у двір до людей

На Любешівщині браконьєри вбили лося

Коментар
24/01/2022 Понеділок
24.01.2022
23.01.2022