Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Техніку ремонтувати привозять у Любеші з усієї України
Техніку ремонтувати привозять у Любеші з усієї України

Любешівське підприємство представляє в Україні дві європейські торгові марки

12:38 17.10.2019
1147

У середині двохтисячних років Михайло Видерко та Анатолій Павлючик створили в Любешеві ТОВ «Євротехінов – ЕТІ», яке займається торгівлею та ремонтом сільгосптехніки закордонного виробництва й запчастинами до неї. Нині це підприємство одне з провідних на Любешівщині.

Починали вони з нуля. А щоб узяти в банку кредит на розвиток майбутнього підприємства, обоє заклали під заставу свої оселі.

Спочатку працювали на виїздах та на вулиці, згодом орендували в райцентрі приміщення, відтак викупили частину території в «Любешівагробуду». На викупленій території облаштували ремонтний цех, побудували адміністративне приміщення, побутові кімнати, душову. Керівники беруть приклад із Євросоюзу, де дбають про комфорт і зручні умови для праці.

«Німецька фірма, з якою були в спілці, хотіла в Україні мати свій ринок, але криза 2008 та наша бюрократія-корупція відбила їй бажання співпрацювати далі. Та все ж технічну підтримку від неї маємо», – каже Михайло Видерко, директор підприємства.

Нині на підприємстві працює 11 осіб, у тому числі три інженери, два слюсарі-ремонтники. Ніхто в колективі не палить, не вживає спиртного, усі зацікавлені успішним розвитком фірми, бо від цього залежить і їхній заробіток. До речі, зарплату видають тут вчасно, і розмір її, як на тутешні мірки, пристойний – у середньому близько семи тисяч гривень на місяць виходить.


Звичайно, не все чисто та гладко буває і в «Євротехінові».

«На технічному ринку України велика конкуренція, монополісти не дають нам повноцінно розвиватися. Якщо не можуть це зробити в чесній конкуренції, то вдаються до змін законодавства, згідно з якимиі можуть затримати наш товар на митниці до 10 діб, застосовуючи закон про боротьбу з незаконним ввезенням та підробками фірмової продукції», – зазначає Михайло.

Раніше продаж запчастин займав суттєву графу прибутків підприємства, бо воно вигравало за рахунок швидкої доставки їх із-за кордону. Тепер, коли швидкість «урізали», практично, основна діяльність «Євротехінова» – ремонт, але й у цій сфері фірма докладають чимало зусиль, оскільки на Любешівщині обмаль техніки, якою займаєються, тому шукають клієнтів по області, в основному в Луцькому, Горохівському, Володимир-Волинському районах. Привозили в Любешів на ремонт машини з Полтавщини, Кіровоградщини і навіть Херсонщини.


Варто загадати і про торішній конфлікт «Євротехінова» з фіскалами. Підприємству тоді безпідставно приписали сплатити великий штраф, тож перебували на межі закриття. Добиваючись правди, вдалися навіть до пікету в обласному центрі і таки добилися: у результаті додаткової перевірки всі непомірні й неправомірні донарахування скасували.

Нині «Євротехінов – ЕТІ» – офіційний представник двох німецьких торгових марок («Ziegler» і «Граніт») в Україні. Як для Любешева – це вагоме досягнення. Мало підприємство і свій стенд на «АГРО-2018» – найбільшій агропромисловій виставці Східної Європи. На Любешівщині ж посідає третє місце серед підприємств за числом поповнення місцевого бюджету.


У «Євротехінові» є вільна територія, яку викупляли на перспективу, маючи намір сюди німців заманити, проте на заваді поки що нестиковка в їхніх та українських законах щодо постачань комплектуючих матеріалів. Було б добре, за словами Михайла, знайти компаньйона для будівництва, наприклад, невеличкого заводу. Що ж, ідея слушна, варта на втілення, залишається тільки знайти інвестора, який також побачив би перспективу в провінційному й далекому від центральних шляхів сполучення селищі.

Омелян КОНОНЕЦЬ

загрузка...
Коментарі

погано все знати

17:02 17.10.2019

перший раз, окрім скандалу про податки, стало відомо, що хтось займається с/г John Deere в районі... Колись в районі Любешів переробляли нафту на "паперах". Який зиск займатися продажами с/г техніки без попиту району тай області..., яка вартує мільйони (хто купить) і де взяти навіть під заставу майна такі кошти для реалізації власного бізнес проекту. Обман на папері, та сплаті податків.

19 листопада
Вчора
17.11.2019
16.11.2019
15.11.2019
14.11.2019
13.11.2019
12.11.2019
11.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd