Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ірина Констанкевич
Ірина Констанкевич

Ірина Констанкевич: «Мінфін пропонує закривати школи, щоб вирішити проблему із заборгованістю із зарплат учителям»

17:30 27.12.2018
220

Рішення уряду про перерозподіл 200 млн грн для закриття заборгованості із зарплат учителям лише частково вирішує проблему виплат. Про це заявила народний депутат України від «УКРОПу» Ірина Констанкевич під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

«УКРОП звернувся до Міністерства фінансів та Міністерства освіти щодо затримки із виплатами зарплат учителям, про що нам стало відомо під час роботи на мажоритарних округах. Ми одержали відповідь від Мінфіну, що на 1 січня 2019 року очікується дефіцит із зарплат у розмірі 1 млрд грн. Ця заборгованість буде у 13 областях і Києві. Уряд уже перерозподілив понад 200 млн грн на закриття заборгованості з виплат. Але це тільки п’ята частина, і вона лише частково вирішує проблему», – наголосила вона.

Нардеп від «УКРОПу» зазначила, що для закриття заборгованості з виплат Мінфін у своїй відповіді пропонує оптимізувати освітню мережу, зокрема закрити чи реорганізувати малокомплектні школи.

«Підхід, який пропонує Мінфін, – неправильний. Області, де наявна заборгованість, є прикордонними. І вони є буфером перед можливою агресією чи експансією. Якщо закриємо школи, то зробимо ці території вільними для ворога. Крім того, профільний закон про освіту чітко передбачає заборону на закриття малокомплектних початкових шкіл», – підкреслила Ірина Констанкевич.

За її словами, заборгованість є порушенням з боку уряду гарантованих Конституцією України соціальних зобов'язань. Нардеп також вважає, що проблема виникла через те, що Кабмін відтермінував ці виплати.

«Уряд цікавить лише економія грошей, освіта для нього не є пріоритетом. Без фінансів на навчання школярів та соціальні потреби вчителів реформа освіти приречена на поразку», – заявила вона.

Разом з тим представниця «УКРОПу» зауважила, що ухвалений держбюджет на 2019 рік передбачає дискримінацію в питанні фінансування освітньої галузі.

«На силовий блок кошти є. А для впровадження проекту «Нова українська школа» в бюджеті на наступний рік передбачено менше коштів, ніж у 2018-му. Наступного року на потреби цієї програми має бути виділено 2 млрд грн, а передбачено 800 млн грн», – резюмувала нардеп.

Дарина ТИХА

Коментарі

Гротеск

21:51 27.12.2018

ОТГ Вашого округу найбагатші в Україні, які самі повинні забезпечити себе коштами, за правами, які їм як фікція обіцяють усно. Децентралізація бюджетна розподілила кошти за принципом кількості осіб і приналежності округу до держаного контролю виборців, як особисті санкції мажоритарки. ХОча в цілому Децентралізація і має на меті функцію перейменування, закриття, ліквідація лікарень, шкіл, районів. ОТГ - геноцид, хвороба українських сіл. Грошей вистачить лише на чиновників-родичів, яких стало в двічі більше. ОТГ лише можливість узаконниті дії, які сьогодні і в майбутньому передбачають лише ЛІКВІДАЦІЮ. Вихід - вибори, або КСУ, але рішення ВРУ не виконує.

22 січня
Вчора
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
14.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин