Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
ВУкраїні з’явилося 299 ОТГ
ВУкраїні з’явилося 299 ОТГ

Децентралізація на Волині: як з кількості досягти якості

15:38 15.12.2017
355

Об’єднання громад – одна з небагатьох українських реформ, яку суспільство сприйняло і активно включилося до процесу. Про те як з цим жити далі обговорювали 12 грудня у Луцьку під час форуму «Регіональний розвиток Волині в контексті децентралізації».

У ТЕМПІ ВАЛЬСУ

У цьому році в Україні з’явилося 299 об’єднаних місцевих самоврядувань. Волинська область входить у п’ятірку областей, які заповнюють максимальну кількість території і є спроможними.

«Реформа децентралізації є успішною в Україні. Нам кажуть, що ми, українці, зробили великі кроки в цьому напрямі. Європейські партнери стверджують, що в них цей процес зайняв би довше часу. А в деяких країнах, вони впроваджують місцеві самоврядування й сьогодні», – про це зазначив Анатолій Пархом’юк.

Про те, що українці дуже швидко впроваджують цю реформу говорив і президент «Фундації ініціатив менеджерських» Павел Прокоп з Любліна.

«На Волині реформа децентралізації відбувається дуже добре з погляду кількості територіальних громад. Якби процес добровільного об’єднання громад розпочався не 3 роки тому, а 25 років — то все б виглядало по-іншому. Так, Польща є 13 років повноправними членом Євросоюзу, але початком усього нашого розвитку — реформа місцевого самоврядування. Ми захоплені тим, як ви стигли це зробити за такий малий період. У Польщі ми на це мали 27 років. Ми бачимо, що ви не витрачаєте час, а швидким темпом розвиваєтеся. Я протягом багатьох років був скептичним щодо добровільності об’єднання громад. У Польщі затверджували географічні громади і надавали їм місцеве самоврядування. Але чим довше я спостерігаю за цим процесом в Україні, я переконуюся, що такий процес є цінним, бо спричиняє демократію з низів».


МОЖЛИВОСТІ І ЯК ЇХ НЕ ПРОФУКАТИ

Та реформа децентралізації стосується більше не кількості, а якісної спроможності територіальних громад. Так, зараз зростають надходження до місцевих бюджетів. У 2017 році частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України становить 49,3%.


Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ за Мінрегіону, переконував, що децентралізація створює можливості для місцевого самоврядування приймати рішення автономно в управлінні територією й наданню послуг. Щоправда, ОТГ ще не навчилися користуватися цією автономією. Наприклад, жодна громада не вклалася у дедлайн подачі проектів на фінансування коштом державного фонду регіонального розвитку.


«Реформа децентралізації полягає у якості життя громад. Люди повинні відчувати себе в безпеці, з покращеною екологією води й повітря, з чистим довкіллям, жити довго й мати міцне здоров’я, – пояснював Маркус Бранд, радник із питань демократичного врядування, керівник стратегічного департаменту програми розвитку ООН. – Ми затвердили прогресивну і стійку програму у 2015 році, куди приєдналися всі члени ООН. У її концепції ми старатимемося зробити великий крок у сталому розвитку до 2030 року. Реформа децентралізації, яка успішно впроваджується на Волині, є тією платформою, де ми будемо втілювати цілі сталого розвитку. Це означає створення робочих місць в області, хороших навчальних закладів навчання, і впровадження гендерної рівності. Я радий чути, що Волинь є першопрохідцем у цій сфері. Дуже важливо знати те, що ви не мусите чекати від центральних органів вказівок. Оцінюйте свій потенціал і ресурси, які є у вас у наявності й дійте. Програма розвитку ООН продовжуватиме співпрацю з Волинською областю й з усіма місцевими організаціями, які захочуть узяти участь».

Поляк Павел Прокоп відзначив, що Україна рухається у правильному напрямку, але іноді не дуже логічним чином.

«Відверто кажучи, нам як полякам є незручно вас критикувати. Але, якщо дозволите висловлю кілька роздумів, адже Україна не буде мати ближчих кращих сусідів. Перша річ, яка нас дивує, що гроші об’єднаних територіальних громад зберігаються на банківських рахунках дещо задовго. З погляду інфляції – це не завжди раціонально.Зверніть увагу на можливості співпраці між собою. Наприклад, 15 громад із нашого воєводства об’єдналися і збудували сміттєпереробний завод».


Артур РОМАНЮК

Коментарі

Суверенітет МВФ

19:32 16.12.2017

Я МАЮ ПРАВА?!
«Коли в нації забрати слово, трапиться серцевий напад .
Забрати освіту, медицину, нація загине»

«Страшно» чути, коли твоє і інші села вбивають, майбутнє, васальна залежності без прав, писати коли системна інституція наукової та практичної діяльності, що вивчає нормальні та патологічні процеси життя людини, різноманітні захворювання, фіксує патологічні стани, епідемія! Геноцид української нації, реформа, хвороба «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ» що вбиває майбутнє України, життя дітей, які не будуть народжені, вбивство!
Децентралізація - це голокост, паталогія, злочин, геноцид Конституції України!
«ВИ»… Конституції України має вказати на місце системі та покарати профанацію такої діяльності, коли - це злочин.
Реформа децентралізації вимога МВФ та профанація міністерств, які за незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Добровільне об'єднання громад, за власним бажанням, а діє примус фінансовий та демографічний; держава фінансує і забезпечує діяльність медицини і освіти…соціально захищені статі Бюджету України. Заклади охорони здоров'я існуюча мережа таких закладів не може бути Скорочена. Закриття освітніх закладів І-ІІІ ст. є Дискримінацією: «Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.» Право на працю коли «Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.» Право на життя...! В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Добровільно, за власним бажанням в правовому полі це проведення плебісциду (референдуму) на селі…але сільські голови (профанація) цього як і ви не розумієте! Є така професія, як прибиральниця, оскільки після виборів ваші повноваження, якщо вас ще виберуть будуть як тех-працівника. Статус села, прав і свободи встановлені Конституцією України ст.7 не змінюється і практика не входження сіл до громад, які компетентні, боряться за свою незалежність, надра, власність, право голосу . Субвенція – це проект, який треба написати і подати, щоб отримати гроші, які розподілять голосуванням інші громади, якщо проект матиме обєктивність, актуальність для виділення грошей
Ваші проекти, субвенції, субсидії, хабарі, яких не вистачить на забезпечення життєдіяльності громади, а кошти розподілятимуться за принципом наявності в Бюджеті України і обєктивності проектного забезпечення на основні напрямки за рахунок закриття та скорочення, щоб ми їздили до лікарень за 60 км до школ за 15-30 км, за наші податки хочуть закрити і створити лікарні, школи, для інших громад за 60 км. Та створення ЦНАП, приватних юридичних фірмочок, які за гроші надаватимуть послуги…інше.
Голокост, що у селі заберуть життя, «убють» освіту і медецину, робочі місця на селі (право на працю) бо держава не виконує закон Конституцію України, організатор МВФ (втрата сувернітету КУ), виконавець КМУ (порушення КУ)!
Поясніть, хто буде в такому селі, громаді, народжувати, будуватися, жити. Коли «вбили» освіту, медицину, життя майбутнього і сьогоднішнього покоління. УПЦ теж звернулася до суду за захистом прав власності, децентралізація «гріх роздору».Село помре і разом з ним захворіє Україна! Ви вільні люди?! Феміда плаче…Ніхто не може узурпувати державну владу.
Децентралізація злочин проти конституційних прав громадян України!
Стаття 7. В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Не хочу, не буду. Закон дозволяє, село обирає, статус села не змінюється для чого обєднуватися, щоб знищити моє село, без прав і свобод.

Суверенітет МВФ

19:39 16.12.2017

хто всі ці люди за освітою?Референдум. Конституція України. Плебісцит — це різновид референдуму, на якому вирішуються питання зміни статусу території, чи приєднання території до іншої.
Правовой нігілізм!

w

11:06 09.01.2018

w

22 лютого
Сьогодні
Вчора
20.02.2019
19.02.2019
18.02.2019
17.02.2019
16.02.2019
15.02.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин