Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Дівчина із Залізниці заснувала власний бренд вишивки

11:40 22.02.2020
3548

Софії Поліщук 19 і вона вишиває на замовлення. Її профіль в Instagram sss_brand набирає обертів, а поштовхом до створення була думка про те, що «ну треба щось робити!»

Софія навчається на іноземній філології в СНУ імені Лесі Українки. Сама родом з Любешівського району, села Залізниця. Ще з дитинства дуже любила малювати, але в художню школу батьки не віддали, бо до неї потрібно було б їздити 15 кілометрів. Щоб чимось займатись записалась до музичної школи. Три з половиною роки грала на баяні, та потім цим перегоріла.

«Ще у школі до мене прийшла думка, що я хочу заробляти сама. Все починалось, як і в багатьох з села. Я ходила в ліс по ягоди, але мені це не подобалось. Пізніше почала і інтернеті продавати одяг через посередників. Займалась цим лише півроку, бо це взагалі не цікаво. Мені потрібно було себе творчо реалізовувати».

Якось на Pinterest дівчина надихнулася красивими малюнками і подумала «А чому б це не вишити?». Так і розпочалась ще поки недовга історія sss_brand. Першу футболку, на якій Софія вишила «Кров з молоком» вона зберігає в себе, як символ того, що вона знайшла свою нішу.

Коли створила сторінку в Instagram, то всі дуже здивувалась. За словами дівчини, ніхто в її селі не міг подумати, що таким можна займатись, публікувати це в інтернеті, заробляти гроші.

«Не я перша, не я остання, хто цим займається. Але досі, коли я кажу, що займаюсь вишивкою, люди очікують побачити рушники чи ікони, вишиті хрестиком. Але нитка може лягати по-різному».

Софія неспроста почала займатись вишивкою. У неї ще досі є вишиванка, яку вишила прабабця і їй більше 60-ти років. У бабусі вдома цілий музей вишивки. Ікони, рушники, картини. Вона навіть вишила Тараса Шевченка дідусеві. Мама теж вишиває. І інколи навіть допомагає Софії, якщо дівчина не встигає.

«Я дуже люблю вишивати зимою, хоч і замовлень тоді менше. Це ще спогади з дитинства, коли ввечері в кімнаті збиралась мама і бабуся і вишивали до ночі двоє. Тому вишивка стала мені близькою».

І тато не сидить осторонь, усміхається Соня. Допомагає відвозити замовлення на пошту.

Зараз профіль Софії набрав понад 600 підписників. Нехай не дуже багато, але головне не кількість, а якість, як каже дівчина. Її запрошували бути спонсором на Містері СНУ, Містер і Місіс факультету. Зараз вона готує колекцію для подібного конкурсу, але вже в київському виші.

«Якось я вишила футболочку дівчині, потім вона переїхала до Нью-Йорка. Коли гуляла по вулиці, до не підбігли запитати, де вона купляла цей одяг. Коли мені це розповіли, я була на сьомому небі. Бо це дуже приємно, і надихає далі творити».

«Я не можу сказати, що це бізнес. Це швидше самозайнятість. Та мені й просто роботою це важко назвати, хоч і sss_brand мій заробіток. Для мене вишивка – відпочинок. Коли беру до рук голку, то розслабляюсь. Думаю, так і має бути, тому планую розвиватися і популяризувати ручну вишивку».

Софія МІЩУК

Фото Юрія ЄВТУШКА

Коментарі
14 серпня
Сьогодні
Вчора
12.08.2020
11.08.2020
10.08.2020